Kampania Społeczna
BiNGO, WIEM!
Biznes i NGO dla Wsparcia Integracji i Edukacji Migrantów
Zapraszamy Biznes do współpracy!
Społeczna odpowiedzialność biznesu na rzecz migrantów, uchodżców
i dzieci z niepełnosprawnościami
CSR to jest społeczna odpowiadzialność biznesu. Bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie,
w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem firmy i informowanie
o tych działaniach, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa i kształtowania warunków dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego.
Standart ISO
28 października 2010 r. Międzynarodowa Organizacja Standaryzacyjna (ISO) po ponad 5 latach pracy w gronie ekspertów z 99 krajów opublikowała normę ISO 26000. Norma ta ma za zadanie uporządkować wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR Corporate Social Responsibility). ISO 26000 nie ma formy certyfikacji. Stanowi natomiast praktyczny przewodnik po zasadach odpowiedzialnego biznesu, zawiera wskazówki dla organizacji każdego typu (nie tylko dla przedsiębiorstw), bez względu na ich wielkość czy lokalizację i wyróżnia obszary CSR
 • Ład organizacyjny
  i zaangażowanie społeczne
 • Prawa człowieka
  i stosunki pracy
 • Srodowisko
 • Sprawiedliwe praktyki rynkowe i relacje
  z konsumentami
NARZĘDZI CSR
Do Ciebie należy wybór najbardziej odpowiednich dla Twojej firmy narzędzi CSR
 • Działania na rzecz lokalnej społeczności – przedsięwzięcia na rzecz otoczenia, w którym funkcjonuje przedsiębiorstwo, np. współpracy
  z lokalnymi organizacjami, programów dla dzieci i młodzieży, działań ekologicznych, inwestycyjnych
 • Kampanie społeczne – umożliwiają przedsiębiorstwom za pośrednictwem mediów wpływanie na postawy społeczeństwa. Mają na celu niesienie pomocy potrzebującym (np. przekazywanie części zysków ze sprzedaży określonego produktu na cele społeczne lub zwiększenie świadomości społecznej na określony temat.
 • Wolontariat pracowniczy – polega na dobrowolnej pracy (np. wykonywanie określonych prac, przeznaczanie pewnej liczby godzin pracy) pracowników firm na rzecz inicjatyw prospołecznych (instytucji, organizacji, akcji)
Wybierz akcję dla uczestnictwa
8 corocznych akcji, skierowanych na pomoc rodzinom uchodźczym i migranskim,
a także dzieciom z niepełnosprawnościami
Konferencja dla migrantów
luty
W lutym zawsze robimy konferencje dla migrantów, pod czas których opowiadamy o podstawach pobytu w Polsce, ponieważ każda sprawa - składanie wniosku do urzędów, poszukiwanie mieszkania, pracy, rekrutacja dziecka do uczelni - to całe wezwanie dla uchodźców/migrantów. Na konferencji opowiadamy o kwestiach legalizacji, systemu edukacji w Polsce, zasadach poszukiwania pracy i zatrudnienia.
Dla dzieci w tym czasie zapewniamy opiekę.
Konferencja jest bezpłatna dla uczestników.

Biznes może uczestniczyć darowiznami finansowymi, rzeczowymi, współrealizatorem (sala, catering itp).
jak to było w 2022
jak to było w 2023
Punkt Opieki Zimowy
luty
Pod czas wakacji wiele rodziców-migrantów i uchodźców kontynuują pracę. Ponieważ większość migrantów i ucz nich są samotne kobiety nie są w stanie zapewnić dzieciom wypoczynek w obozach i półkoloniach, bo nie stać im na to. Podczas Punktu Opieki my zapewniamy dzieciom opiekę, wycieczki, wyżywienie, zajęcia art-terapeutyczne, zabawę itp.

Biznes może uczestniczyć darowiznami finansowymi, rzeczowymi, współrealizatorem (catering, warsztaty itp).
jak to było w 2022
jak to było w 2023
Dzień Ziemi
kwiecień
Ekologiczna akcja na temat Sprzątania Świata, segregowania śmieci, warsztaty przyrodnicze, ekologiczne, zwiedzanie parku botanicznego itp. To bardzo integracyjna akcja, łącząca rodziny, narodowości, pokolenia, promująca świadomość ekologiczną i odpowiedzialność społeczną.

Biznes może uczestniczyć darowiznami finansowymi, rzeczowymi, współrealizatorem (warsztaty, zafundowanie prezentów, współorganizacja biegu itp).
jak to było w 2022
jak to było w 2023
Dzień Dziecka
czerwiec
Do dnia dziecka organizujemy różne akcje - bieg, festyny, rodzinne pikniki, nocowanki tematyczne. Robimy dzieciom rozrywkę, zabawę, prezenty.

Biznes może uczestniczyć darowiznami finansowymi, rzeczowymi, współrealizatorem (catering, warsztaty, przestrzeń itp).
jak to było w 2022
jak to było w 2023
Punkt Opieki Letni
lipiec-czerwiec
Pod czas wakacji wiele rodziców-migrantów i uchodźców kontynuują pracę. Ponieważ większość migrantów i uchodźców są samotne kobiety - nie są w stanie zapewnić dzieciom wypoczynek w obozach i półkoloniach, bo nie stać ich na to. Podczas Punktu Opieki my zapewniamy dzieciom opiekę, wycieczki, wyżywienie, zajęcia art-terapeutyczne, zabawę, rozrywkę itp.

Biznes może uczestniczyć darowiznami finansowymi, rzeczowymi, współrealizatorem (catering, warsztaty itp).
jak to było w 2022
jak to było w 2023
Dzień Szkoły (zbiórka)
Do dnia szkoły robimy zbiórki materiałów szkolnych dla przedszkolaków i uczniów: zbieramy artykuły papiernicze, plecaki, zeszyty dla dzieci. To pozwala wesprzeć przygotowanie do szkoły rodziny migranskie i uchodźcze, a także z dziećmi z niepełnosprawnościami.

Biznes może uczestniczyć darowiznami finansowymi, rzeczowymi, współrealizatorem (narpz. zorganizować zbiórki u siebie w biurze, wśród personelu, klientów itp).
jak to było w 2022
jak to było w 2023
Thanks Giving Day
listopad
Do dnia wdzięczności organizujemy warsztaty, wyjścia kulturowe dla dzieci i młodzieży, spotkania integracyjne, robimy ręczne podziękowania dla naszych darczyńców, partnerów, przyjaciel naszej Fundacji.

Każdy biznes, który z nami współpracuję dostanie od nas i naszych podopiecznych piękne podziękowanie za wsparcie i udział w naszych działaniach.
jak to było w 2022
jak to było w 2023
Święta zimowe
(Boże Narodzenie, Sylwestra)
grudzień-styczeń
Pod czas świąt organizujemy zbiórki, warsztaty, nocowanki, wyjścia kulturowe, spotkania integracyjne, kwesty.

Biznes może uczestniczyć darowiznami finansowymi, rzeczowymi, współrealizatorem (catering, warsztaty, przestrzeń itp).

jak to było w 2022
jak to było w 2023
Naszą grupą docelową są migranci, uchodźcy, dzieci z niepełnosprawnościami
ukraińsko- i rosyjskojęzyczni. Działania, skierowane na nich - to edukacyjne, animacyjne, integracyjne, kulturowe, ekologiczne.
Nasz cel - to adaptacja, integracja, pomoc, różnego rodzaju wsparcie dla ww kategorii społeczeństwa.
Wspieramy RÓŻNORODNOŚĆ i WIELOKULTUROWOŚĆ.
Wesprzyj działania Fundacji teraz
Podejmiemy razem działania społeczne?
Zapraszamy zostać naszym biznes-partnerem
Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Bilingwo z siedzibą w Poznaniu,
ul. Wrocławska, 25/3
Nasi Biznes-Partnerzy
Dzięki darowiźnie rzeczowej od Żabki udało się nam utrzymywać kilka punktów opieki - mieliśmy produkty dla robienia kanapek, słodycze i przekąski dla dzieci.
Dzięki darowiźnie finansowej
i zapewnionej sali od Thurne zorganizowaliśmy konferencje dla migrantów, warsztaty chemiczne pod czas Punktu Opieki.
Dzięki darowiźnie finansowej od Shell w ciągu roku realizowaliśmy projekt "Przestrzeń Przyjazna Dzieciom", skierowany na adaptację i integrację uchodźców i migrantów.
Dzięki darowiźnie rzeczowej od Rebel dzieci w Punkcie Opieki dostały nowe planszówki. Gry także cały czas wykorzystujemy na zajęciach art-terapeutycznych.
Dzięki warsztatom zorganizowanym Polskim Związkiem Firm Developerskich do do Dnia Ziemi, dzieci wzięły udział w Akcji Sprzątania świata.
Dzięki nieodpłatnie udostępnionej sali WSB Merito
2 lata podrząd robiliśmy konferencję dla migrantów i uchodźców.
Dzięki warsztatom i zapewnionym obiadom od Pizzerii Umberto pod czas Punktu Opieki dzieci miały świetny dzień rozrywki i ulubione jedzonko :)
Dzięki darowiźnie finansowej od sprzedaży specjalnych lodów "Tort Kijowski" od Lolodzik, zapewniliśmy dzieciom prezenty z Punktu Opieki, a także zakupiliśmy artykuły papiernicze dla naszych odbiorców przed rozpoczęciem nauki.
Made on
Tilda